€2,000.19
% €3,014.27 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017154 P/N: KSC400DLF4A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC400DLF4A KSC Winkelelement, 400A, flach PE außen, Wahllänge"
Schneider Electric KSC Angle Element, 400A, Flat PE External, Selectable Length
Schneider Electric KSC400DLF4A
EAN 3606480677656
Description
Canalis KSC Winkelelement, 400A, flach PE außen, Wahllänge.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 745m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC400DLF4A |
|---|---|
| EAN | 3606480677656 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 45 kg |
| Weight (Package) | 45 kg |
Designations
Angle Element BTS Busbar Busbar Enclosure Busbar Trunking System Canalis Indoor Use Medium Power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















