€978.38
% €1,474.41 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 3-4 Weeks
Art. No: WST8810017153 P/N: KSC400DLF40 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC400DLF40 KSC Winkelelement, 400A, flach PE außen, Standardlänge"
Schneider Electric KSC Angle Element, 400A, flat PE external, standard length
Schneider Electric KSC400DLF40
EAN 3606480677625
Description
Canalis KSC Winkelelement, 400A, flach PE außen, Standardlänge.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 250m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC400DLF40 |
|---|---|
| EAN | 3606480677625 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 8.5 kg |
| Weight (Package) | 8.5 kg |
Designations
Angle element BTS Busbar Busbar box Busbar trunking Canalis Indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















