€2,307.37
% €3,477.18 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017152 P/N: KSC400DLE4CF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC400DLE4CF KSC Winkelelement, 400A, flach PE innen, Wahllänge, Brandschott"
Schneider Electric KSC Angular Element, 400A, flat PE inside, selectable length, fire barrier
Schneider Electric KSC400DLE4CF
EAN 3606480677762
Description
Canalis KSC Winkelelement, 400A, flach PE innen, Wahllänge, Brandschott.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 745m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC400DLE4CF |
|---|---|
| EAN | 3606480677762 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 25 kg |
| Weight (Package) | 27 kg |
Designations
BTS Canalis angular element busbar busbar housing busbar system internal application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















