€2,038.89
% €3,072.58 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017151 P/N: KSC400DLE4A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC400DLE4A KSC Winkelelement, 400A, flach PE innen, Wahllänge"
Schneider Electric KSC Angular Element, 400A, flat PE inside, selectable length
Schneider Electric KSC400DLE4A
EAN 3606480677649
Description
Canalis KSC Winkelelement, 400A, flach PE innen, Wahllänge.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 745m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC400DLE4A |
|---|---|
| EAN | 3606480677649 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 45 kg |
| Weight (Package) | 45 kg |
Designations
BTS Canalis angular element busbar busbar housing busbar system indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















