€2,126.54
% €3,204.67 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017148 P/N: KSC400DLC4A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC400DLC4A KSC Winkelelement, 400A,hochkant, Wahllänge"
Schneider Electric KSC Angle Element, 400A, upright, select length
Schneider Electric KSC400DLC4A
EAN 3606480677632
Description
Canalis KSC Winkelelement, 400A,hochkant, Wahllänge.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 695m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC400DLC4A |
|---|---|
| EAN | 3606480677632 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 25 kg |
| Weight (Package) | 25 kg |
Designations
Angle element BTS Busbar Busbar box Busbar distribution Canalis Indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















