€989.44
% €1,491.07 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 3-4 Weeks
Art. No: WST8810017146 P/N: KSC400AE4 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC400AE4 KSC Schaltanlageneinspeisung, 400A"
Schneider Electric KSC switchgear feed, 400A
Schneider Electric KSC400AE4
EAN 3606480677885
Description
Canalis KSC Schaltanlageneinspeisung, 400A.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
|---|---|
| Einspeisungsstelle | Ende |
| Ausführung | Einzel |
| Polzahl | 4 |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 81mm |
| Breite | 279.5mm |
| Höhe | 334mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC400AE4 |
|---|---|
| EAN | 3606480677885 |
| ETIM | EC000122 |
| ECLASS | eClass_10_ACN415011 |
| Weight | 4 kg |
| Weight (Package) | 4 kg |
Designations
BTS Canalis angle element busbar busbar box busbar distributor internal application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















