€1,235.81
% €1,862.35 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017142 P/N: KSC250ET4A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC250ET4A KSC gerades Element, 250A, Wahllänge, Transport"
Schneider Electric KSC straight element, 250A, selectable length, transport
Schneider Electric KSC250ET4A
EAN 3606480677373
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Einzel |
|---|---|
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Polzahl | 4 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Flexibel | |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 690V |
| Anzahl der Abgangsstellen | 0 |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 2000mm |
| Breite | 54mm |
| Höhe | 146mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC250ET4A |
|---|---|
| EAN | 3606480677373 |
| ETIM | EC000091 |
| ECLASS | eClass_10_AIZ439015 |
| Weight | 16 kg |
| Weight (Package) | 16 kg |
Designations
BTS Busbar Busbar housing Busbar trunking system Canalis Indoor application medium power straight element
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















