€2,033.36
% €3,064.25 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017138 P/N: KSC250DLF4CF Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC250DLF4CF KSC Winkelelement, 250A, flach PE außen, Wahllänge, Brandschott"
Schneider Electric KSC Angular Element, 250A, flat PE exterior, Selectable Length, Fire Barrier
Schneider Electric KSC250DLF4CF
EAN 3606480683923
Description
Canalis KSC Winkelelement, 250A, flach PE außen, Wahllänge, Brandschott.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 745m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC250DLF4CF |
|---|---|
| EAN | 3606480683923 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 18.4 kg |
| Weight (Package) | 21 kg |
Designations
BTS Bus Duct Busbar System Canalis Indoor Application Medium Power Power Rail Straight Element
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















