€867.04
% €1,306.62 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017135 P/N: KSC250DLE40 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC250DLE40 KSC Winkelelement, 250A, flach PE innen, Standardlänge"
Schneider Electric KSC Angle Element, 250A, Flat PE Internal, Standard Length
Schneider Electric KSC250DLE40
EAN 3606480677588
Description
Canalis KSC Winkelelement, 250A, flach PE innen, Standardlänge.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 250m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC250DLE40 |
|---|---|
| EAN | 3606480677588 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 7 kg |
| Weight (Package) | 8 kg |
Designations
Angle Element BTS Busbar Box Busbar Distributor Canalis Internal Application Medium Power Power Rail
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















