€941.27
% €1,418.48 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 3-4 Weeks
Art. No: WST8810017133 P/N: KSC250DLC40 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC250DLC40 KSC Winkelelement, 250A,hochkant, Standardlänge"
Schneider Electric KSC angle element, 250A, upright, standard length
Schneider Electric KSC250DLC40
EAN 3606480677571
Description
Canalis KSC Winkelelement, 250A,hochkant, Standardlänge.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 250m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC250DLC40 |
|---|---|
| EAN | 3606480677571 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 5.27 kg |
| Weight (Package) | 5.27 kg |
Designations
BTS Canalis angle element busbar busbar housing busbar system indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















