€608.03
% €916.30 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 1-2 Months
Art. No: WST8810017132 P/N: KSC250AE4 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSC250AE4 KSC Schaltanlageneinspeisung, 250A"
Schneider Electric KSC Switchgear Feed, 250A
Schneider Electric KSC250AE4
EAN 3606480677878
Description
Canalis KSC Schaltanlageneinspeisung, 250A.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
|---|---|
| Einspeisungsstelle | Ende |
| Ausführung | Einzel |
| Polzahl | 4 |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 261.5mm |
| Breite | 81mm |
| Höhe | 294mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSC250AE4 |
|---|---|
| EAN | 3606480677878 |
| ETIM | EC000122 |
| ECLASS | eClass_10_ACN415011 |
| Weight | 4 kg |
| Weight (Package) | 4 kg |
Designations
Angle element BTS Busbar box Busbar distribution Canalis Current bar Indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















