€1,886.48
% €2,842.91 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810017104 P/N: KSB400DD411 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSB400DD411 KS Abgangskasten,400A, leer, 3L+N+PE für 4p. Compact NSX Stecktechnik"
Schneider Electric KS terminal box, 400A, empty, 3L+N+PE for 4p. Compact NSX plug-in technology
Schneider Electric KSB400DD411
EAN 3606485078779
Description
Le coffret de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (4 coffrets). Le coffret de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (4 coffrets).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 3 |
|---|---|
| Polzahl | 3 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Phasenselektion | |
| Mit Arretierung | |
| Abgangsart | Leitungseinführung |
| Anzahl der CEE-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der NEMA-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der sonstigen Steckdosen | 0 |
| Ausführung der Steckdosen | sonstige |
| Absicherung | ohne |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 732mm |
| Breite | 408mm |
| Höhe | 458mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSB400DD411 |
|---|---|
| EAN | 3606485078779 |
| ETIM | EC000008 |
| SCIP | fbe82b7c-542c-4391-913a-58c8f489ca40 |
| Weight | 23.6 kg |
| Weight (Package) | 25 kg |
Designations
BTS Busbar Busbar trunking Canalis Indoor application Medium power Terminal box
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















