€1,353.47
% €2,039.66 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810017102 P/N: KSB400DC5TRE Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSB400DC5TRE KS Abgangskasten,400A, leer, 3L+PEN für 3p. Compact NSX und Meßgerät"
Schneider Electric KS Junction box, 400A, empty, 3L+PEN for 4pole Compact NSX and measuring device
Schneider Electric KSB400DC5TRE
EAN 3606485080260
Description
Le coffret de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (4 coffrets). Le coffret de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (4 coffrets).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
|---|---|
| Polzahl | 3 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Phasenselektion | |
| Mit Arretierung | 1 |
| Abgangsart | |
| Anzahl der CEE-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der NEMA-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der sonstigen Steckdosen | 0 |
| Ausführung der Steckdosen | |
| Absicherung | ohne |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 732mm |
| Breite | 350mm |
| Höhe | 438mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSB400DC5TRE |
|---|---|
| EAN | 3606485080260 |
| ETIM | EC000008 |
| SCIP | fbe82b7c-542c-4391-913a-58c8f489ca40 |
| ECLASS | eClass_10_ACN411011 |
| Weight | 19.5 kg |
| Weight (Package) | 19.5 kg |
Designations
BTS Canalis busbar busbar distributor interior application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















