€1,022.60
% €1,541.05 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810017079 P/N: KSB250DC5TRE Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSB250DC5TRE KS Abgangskasten,250A, leer, 3L+PEN für 3p. Compact NSX und Meßgerät"
Schneider Electric KS Terminal Box, 250A, empty, 3L+PEN for 4p. Compact NSX and meter
Schneider Electric KSB250DC5TRE
EAN 3606485080253
Description
Le coffret de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (4 coffrets). Le coffret de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (4 coffrets).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
|---|---|
| Polzahl | 3 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Phasenselektion | |
| Mit Arretierung | 1 |
| Abgangsart | |
| Anzahl der CEE-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der NEMA-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der sonstigen Steckdosen | 0 |
| Ausführung der Steckdosen | |
| Absicherung | ohne |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 532mm |
| Breite | 300mm |
| Höhe | 432mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSB250DC5TRE |
|---|---|
| EAN | 3606485080253 |
| ETIM | EC000008 |
| SCIP | fbe82b7c-542c-4391-913a-58c8f489ca40 |
| ECLASS | eClass_10_ACN411011 |
| Weight | 13.5 kg |
| Weight (Package) | 13.5 kg |
Designations
BTS Busbar Busbar distribution Canalis Indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















