€1,009.18
% €1,520.82 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810017077 P/N: KSB250DC4TRE Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSB250DC4TRE KS Abgangskasten,250A, leer, 3L+N+PE für 4p. Compact NSX und Meßgerät"
Schneider Electric KS Terminal Box, 250A, empty, 3L+PEN for 3p. Compact NSX and Measuring Device
Schneider Electric KSB250DC4TRE
EAN 3606485057644
Description
Le coffret de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (4 coffrets). Le coffret de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (4 coffrets).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
|---|---|
| Polzahl | 3 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Phasenselektion | |
| Mit Arretierung | |
| Abgangsart | Leitungseinführung |
| Anzahl der CEE-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der NEMA-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der sonstigen Steckdosen | 0 |
| Ausführung der Steckdosen | |
| Absicherung | ohne |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 532mm |
| Breite | 300mm |
| Höhe | 432mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSB250DC4TRE |
|---|---|
| EAN | 3606485057644 |
| ETIM | EC000008 |
| SCIP | fbe82b7c-542c-4391-913a-58c8f489ca40 |
| ECLASS | eClass_10_ACN411011 |
| Weight | 14.18 kg |
| Weight (Package) | 14.18 kg |
Designations
BTS Busbar Busbar Trunking System Canalis Indoor Application Medium Power Terminal Box
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















