€99.89
% €150.54 (33.65% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810017073 P/N: KSB20CG5 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSB20CG5 Anschluss 20 A für BS-Sicherungen"
Schneider Electric 20 A connection for BS fuses
Schneider Electric KSB20CG5
EAN 3606480005930
Description
Le connecteur de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (119 connecteurs). Le connecteur de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (119 connecteurs).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
|---|---|
| Polzahl | 5 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 20A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Phasenselektion | |
| Mit Arretierung | |
| Abgangsart | Leitungseinführung |
| Anzahl der CEE-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der NEMA-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der sonstigen Steckdosen | 0 |
| Ausführung der Steckdosen | |
| Absicherung | ohne |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 135mm |
| Breite | 103mm |
| Höhe | 165mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSB20CG5 |
|---|---|
| EAN | 3606480005930 |
| ETIM | EC000008 |
| SCIP | cb1a2eb4-9b7e-4708-8b1b-be81799688d2 |
| Weight | 0.67 kg |
| Weight (Package) | 0.67 kg |
Designations
busbar distributor services
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















