€485.64
% €731.85 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810017071 P/N: KSB160SV5 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSB160SV5 KS Abgangskasten,160A, leer, 3L+PEN, Montageplatte"
Schneider Electric KS Terminal Box, 160A, empty, 3L+PEN, Mounting Plate
Schneider Electric KSB160SV5
EAN 3606485057637
Description
Le coffret de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (8 coffrets). Le coffret de dérivation peut être livré en emballage individuel ou par boite de regroupement (8 coffrets).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
|---|---|
| Polzahl | 3 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 160A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Phasenselektion | |
| Mit Arretierung | |
| Abgangsart | |
| Anzahl der CEE-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der NEMA-Steckdosen | 0 |
| Anzahl der sonstigen Steckdosen | 0 |
| Ausführung der Steckdosen | sonstige |
| Absicherung | ohne |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 482mm |
| Breite | 207mm |
| Höhe | 332mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSB160SV5 |
|---|---|
| EAN | 3606485057637 |
| ETIM | EC000008 |
| ECLASS | eClass_10_ACN411011 |
| Weight | 8.38 kg |
| Weight (Package) | 8.38 kg |
Designations
BTS Busbar Canalis Indoor Application Medium Power Outlet Adapter Power rail Terminal Box
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















