€1,849.37
% €2,786.98 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016999 P/N: KSA630DZCG43A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA630DZCG43A KSA Z-Element, 630A, hochkant, links-rechts, Wahllänge"
Schneider Electric KSA Z-Element, 630A, vertically aligned, left-right, selectable length
Schneider Electric KSA630DZCG43A
EAN 3606489511333
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 630A. Z-Element. hochkant links-rechts. Schenkel A, B & C variabel. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 630A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA630DZCG43A |
|---|---|
| EAN | 3606489511333 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 14 kg |
| Weight (Package) | 14 kg |
Designations
BTS Canalis Z-Element busbar busbar housing busbar system indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















