€1,723.82
% €2,597.77 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016991 P/N: KSA630DMCL41A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA630DMCL41A KSA Mehrfachrichtungsänderung, 630A, aufwärts links"
Schneider Electric KSA Multiple Change of Direction, 630A, upwards left
Schneider Electric KSA630DMCL41A
EAN 3606489511999
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 630A. Mehrfachrichtungsänderung. hochkant-flach. PE innen, horizontal links. Schenkel A fix, B variabel. Schenkel C fix. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 630A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA630DMCL41A |
|---|---|
| EAN | 3606489511999 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 20 kg |
| Weight (Package) | 20 kg |
Designations
BTS Busbar Canalis Distribution Railing Indoor Use Medium Power Multiple Change of Direction Rail Box
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















