€1,462.44
% €2,203.88 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016977 P/N: KSA630DLR43A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA630DLR43A KSA Winkelelement, 630A,hochkant, Wahllänge"
Schneider Electric KSA Angled Element, 630A, vertical, selectable length
Schneider Electric KSA630DLR43A
EAN 3606489510794
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 630A. Winkel hochkant rechts. Schenkel A variabel, B variabel. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 630A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA630DLR43A |
|---|---|
| EAN | 3606489510794 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 17 kg |
| Weight (Package) | 17 kg |
Designations
Angled element BTS Busbar Busbar enclosure Busbar system Canalis Indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















