€138.98
% €209.44 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016947 P/N: KSA630ABZFL21 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA630ABZFL21 KSA Zubehör, Flanschplatte für FL21 Zugentlastungen für KSA630AB4"
Schneider Electric KSA Accessories, Flange Plate for FL21 Cable Glands for KSA630AB4
Schneider Electric KSA630ABZFL21
EAN 3606485071954
Description
Canalis KSA. Zubehör. 630A. Platte für 2 Flanschplatten FL21. für Kabelendeinspeisekasten. KSA630AB4.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 630A |
|---|---|
| Einspeisungsstelle | Ende |
| Ausführung | Einzel |
| Polzahl | 0 |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 690V |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 446mm |
| Breite | -mm |
| Höhe | 276mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA630ABZFL21 |
|---|---|
| EAN | 3606485071954 |
| ETIM | EC000122 |
| Weight | 1.15 kg |
| Weight (Package) | 1.15 kg |
Designations
Accessories BTS Busbar Canalis DIN Rail Distributor Indoor Application Medium Power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















