€1,003.65
% €1,512.49 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 3-4 Weeks
Art. No: WST8810016935 P/N: KSA500EV4153 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA500EV4153 KSA gerades Element, 500A, 1,5m, 3Abgänge, einseitig"
Schneider Electric KSA straight element, 500A, 1.5m, 3 outlets, one-sided
Schneider Electric KSA500EV4153
EAN 3606485105543
Description
Canalis KSA. Gerader Schienenkasten. 500A. Länge 1,5m. Polarität 3L + N + PE. Abgangsstellen 3 (einseitig).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Polzahl | 5 |
|---|---|
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 500A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Anzahl der Abgangsstellen | 3 |
| Länge | 1.5m |
| Dehnungsausgleich | 1 |
| Brandschott | |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA500EV4153 |
|---|---|
| EAN | 3606485105543 |
| ETIM | EC002562 |
| Weight | 19.5 kg |
| Weight (Package) | 19.5 kg |
Designations
BTS Bus duct Busbar Busbar trunking system Canalis indoor application medium power straight element
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















