€962.59
% €1,450.61 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016863 P/N: KSA400DLE43A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA400DLE43A KSA Winkelelement, 400A, flach PE innen, Wahllänge"
Schneider Electric KSA Angled Element, 400A, Flat PE Inside, Custom Length
Schneider Electric KSA400DLE43A
EAN 3606489510367
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 400A. Winkel flach, PE innen. Schenkel A variabel, B variabel. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA400DLE43A |
|---|---|
| EAN | 3606489510367 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 42 kg |
| Weight (Package) | 42 kg |
Designations
Angled Element BTS Busbar Box Busbar Trunking Canalis Indoor Use Medium Power Power rail
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















