€845.72
% €1,274.49 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016859 P/N: KSA400DLE41A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA400DLE41A KSA Winkelelement, 400A, flach PE innen, Wahllänge"
Schneider Electric KSA Angle Element, 400A, flat PE inside, selectable length
Schneider Electric KSA400DLE41A
EAN 3606489510329
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 400A. Winkel flach, PE innen. Schenkel A fix, B variabel. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA400DLE41A |
|---|---|
| EAN | 3606489510329 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 42 kg |
| Weight (Package) | 42 kg |
Designations
BTS Canalis angle element busbar busbar busbar box indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















