€656.99
% €990.08 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810016858 P/N: KSA400DLE401 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA400DLE401 KSA Winkelelement, 400A, flach PE innen, Standardlänge"
Schneider Electric KSA Angle Element, 400A, flat PE internal, standard length
Schneider Electric KSA400DLE401
EAN 3606489602048
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 400A. Winkel flach, PE innen. fixschenkel. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 0.25m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA400DLE401 |
|---|---|
| EAN | 3606489602048 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 5.95 kg |
| Weight (Package) | 5.95 kg |
Designations
Angle Element BTS Busbar Busbar Enclosure Busbar Trunking System Canalis Internal application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















