€664.10
% €1,000.79 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810016856 P/N: KSA400DLC401 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA400DLC401 KSA Winkelelement, 400A,hochkant, Standardlänge"
Schneider Electric KSA Angle Element, 400A, upright, Standard Length
Schneider Electric KSA400DLC401
EAN 3606489602031
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 400A. Winkel hochkant. fixschenkel. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 400A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 0.165m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA400DLC401 |
|---|---|
| EAN | 3606489602031 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 4.34 kg |
| Weight (Package) | 4.34 kg |
Designations
Angle Element BTS Bus duct Busbar Busbar Trunking Canalis Indoor Use Medium Power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















