€1,228.70
% €1,851.64 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016812 P/N: KSA250DMCL43A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA250DMCL43A KSA Mehrfachrichtungsänderung, 250A, aufwärts links"
Schneider Electric KSA Multiple Direction Change, 250A, upward left
Schneider Electric KSA250DMCL43A
EAN 3606489511692
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 250A. Mehrfachrichtungsänderung. hochkant-flach. PE innen, horizontal links. Schenkel A, B & C variabel. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA250DMCL43A |
|---|---|
| EAN | 3606489511692 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 36 kg |
| Weight (Package) | 36 kg |
Designations
BTS Busbar Busbar box Busbar distribution Canalis Indoor application Multiple direction change medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















