€1,135.52
% €1,711.22 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016808 P/N: KSA250DMCK43A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA250DMCK43A KSA Mehrfachrichtungsänderung, 250A, abwärts links"
Schneider Electric KSA Multiple Direction Change, 250A, downwards left
Schneider Electric KSA250DMCK43A
EAN 3606489511654
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 250A. Mehrfachrichtungsänderung. hochkant-flach. PE außen, horizontal links. Schenkel A, B & C variabel. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA250DMCK43A |
|---|---|
| EAN | 3606489511654 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 31 kg |
| Weight (Package) | 31 kg |
Designations
BTS Busbar Busbar box Busbar trunking system Canalis Indoor application Medium power Multiple direction change
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















