€996.54
% €1,501.78 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016802 P/N: KSA250DMBL41A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA250DMBL41A KSA Mehrfachrichtungsänderung, 250A, aufwärts rechts"
Schneider Electric KSA Multiple Direction Change, 250A, upwards right
Schneider Electric KSA250DMBL41A
EAN 3606489511593
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 250A. Mehrfachrichtungsänderung. hochkant-flach. PE innen, horizontal rechts. Schenkel A fix, B variabel. Schenkel C fix. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA250DMBL41A |
|---|---|
| EAN | 3606489511593 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 31 kg |
| Weight (Package) | 31 kg |
Designations
BTS Busbar Busbar trunking Busway box Canalis Indoor application Multiple direction change medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















