€996.54
% €1,501.78 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016798 P/N: KSA250DMBK41A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA250DMBK41A KSA Mehrfachrichtungsänderung, 250A, abwärts rechts"
Schneider Electric KSA Multiple Change of Direction, 250A, Downward Right
Schneider Electric KSA250DMBK41A
EAN 3606489511555
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 250A. Mehrfachrichtungsänderung. hochkant-flach. PE außen, horizontal rechts. Schenkel A fix, B variabel. Schenkel C fix. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA250DMBK41A |
|---|---|
| EAN | 3606489511555 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 36 kg |
| Weight (Package) | 36 kg |
Designations
BTS Canalis busbar busbar busbar box indoor use medium power multiple directional change
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















