€847.30
% €1,276.87 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016796 P/N: KSA250DLR43A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA250DLR43A KSA Winkelelement, 250A,hochkant, Wahllänge"
Schneider Electric KSA Angle Element, 250A, upright, variable length
Schneider Electric KSA250DLR43A
EAN 3606489510299
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 250A. Winkel hochkant rechts. Schenkel A variabel, B variabel. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA250DLR43A |
|---|---|
| EAN | 3606489510299 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 18 kg |
| Weight (Package) | 18 kg |
Designations
Angle Element BTS Busbar Busbar Box Busbar Distributor Canalis Indoor Application Medium Power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















