€788.86
% €1,188.81 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016790 P/N: KSA250DLL42A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA250DLL42A KSA Winkelelement, 250A,hochkant, Wahllänge"
Schneider Electric KSA Angle Element, 250A, upright, selectable length
Schneider Electric KSA250DLL42A
EAN 3606489510237
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 250A. Winkel hochkant links. Schenkel A variabel, B fix. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA250DLL42A |
|---|---|
| EAN | 3606489510237 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 18 kg |
| Weight (Package) | 18 kg |
Designations
BTS Canalis angle element busbar busbar box busbar trunking system indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















