€788.86
% €1,188.81 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016788 P/N: KSA250DLL41A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA250DLL41A KSA Winkelelement, 250A,hochkant, Wahllänge"
Schneider Electric KSA Angular Element, 250A, upright, selectable length
Schneider Electric KSA250DLL41A
EAN 3606489510213
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 250A. Winkel hochkant links. Schenkel A fix, B variabel. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA250DLL41A |
|---|---|
| EAN | 3606489510213 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 18 kg |
| Weight (Package) | 18 kg |
Designations
Angular element BTS Busbar Busbar box Busbar distributor Canalis Indoor application Medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















