€847.30
% €1,276.87 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016785 P/N: KSA250DLF43A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA250DLF43A KSA Winkelelement, 250A, flach PE außen, Wahllänge"
Schneider Electric KSA Angle Element, 250A, flat PE external, Variable Length
Schneider Electric KSA250DLF43A
EAN 3606489510183
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 250A. Winkel flach, PE außen. Schenkel A variabel, B variabel. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA250DLF43A |
|---|---|
| EAN | 3606489510183 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 34 kg |
| Weight (Package) | 34 kg |
Designations
Angle Element BTS Busbar Busbar Trunking System Canalis Distribution Board Indoor Application Medium Power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















