€83.31
% €125.55 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016765 P/N: KSA250ABTZFL21 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA250ABTZFL21 KSA Zubehör, Flanschplatte für FL21 Zugentlastungen für KSA250ABT4"
Schneider Electric KSA Accessories, Flange Plate for FL21 Cable Relief for KSA250ABT4
Schneider Electric KSA250ABTZFL21
EAN 3606485071930
Description
Canalis KSA. Zubehör. 250A. Platte für Flanschplatte FL21. für Kabelmitteneinspeisekasten. KSA250ABT4.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 250A |
|---|---|
| Einspeisungsstelle | Ende |
| Ausführung | Einzel |
| Polzahl | 0 |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 690V |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 391mm |
| Breite | -mm |
| Höhe | 168.5mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA250ABTZFL21 |
|---|---|
| EAN | 3606485071930 |
| ETIM | EC000122 |
| Weight | 0.65 kg |
| Weight (Package) | 0.65 kg |
Designations
Accessories BTS Busbar system Canalis Indoor application Medium power Power rail
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















