€2,331.85
% €3,514.07 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016718 P/N: KSA1000DMCL41A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA1000DMCL41A KSA Mehrfachrichtungsänderung, 1000A, aufwärts links"
Schneider Electric KSA Multiple Direction Change, 1000A, upwards left
Schneider Electric KSA1000DMCL41A
EAN 3606489512156
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 1000A. Mehrfachrichtungsänderung. hochkant-flach. PE innen, horizontal links. Schenkel A fix, B variabel. Schenkel C fix. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 1000A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA1000DMCL41A |
|---|---|
| EAN | 3606489512156 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 20.5 kg |
| Weight (Package) | 20.5 kg |
Designations
BTS Canalis busbar busbar box busbar trunking indoor use medium power multiple direction change
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















