€1,659.85
% €2,501.38 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016685 P/N: KSA1000DLE43A Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA1000DLE43A KSA Winkelelement, 1000A, flach PE innen, Wahllänge"
Schneider Electric KSA Angular Element, 1000A, Flat PE Internal, Selectable Length
Schneider Electric KSA1000DLE43A
EAN 3606489510862
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 1000A. Winkel flach, PE innen. Schenkel A variabel, B variabel. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 1000A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | -m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA1000DLE43A |
|---|---|
| EAN | 3606489510862 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 19.5 kg |
| Weight (Package) | 19.5 kg |
Designations
Angular element BTS Busbar Busbar housing Busbar system Canalis Indoor application Medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















