€1,114.99
% €1,680.28 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810016678 P/N: KSA1000DLC401 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KSA1000DLC401 KSA Winkelelement, 1000A, hochkant, Standardlänge"
Schneider Electric KSA angle element, 1000A, vertical, standard length
Schneider Electric KSA1000DLC401
EAN 3606489602093
Description
Canalis KSA. Richtungsänderung. 1000A. Winkel hochkant. fixschenkel. C-Profil. Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 1000A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 0.165m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KSA1000DLC401 |
|---|---|
| EAN | 3606489602093 |
| ETIM | EC002561 |
| Weight | 15.48 kg |
| Weight (Package) | 15.48 kg |
Designations
BTS Canalis angle element bus bar busbar enclosure busbar trunking system indoor application medium power
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















