€302.44
% €455.77 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016659 P/N: KNT63DL4 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KNT63DL4 KNT flexibler Schienenkasten, 63A, 0,355m"
Schneider Electric KNT flexible busbar trunking system, 63A, 0.355m
Schneider Electric KNT63DL4
EAN 3606480003424
Description
Canalis KNT (KNA mit 3 Steuerleitungen), Flexible Richtungsänderung, 63A, Länge 0,355m, Polarität 3L + N + PE.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Winkelkasten |
|---|---|
| Flexibel | 1 |
| Polzahl | 3 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 63A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 0.355m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KNT63DL4 |
|---|---|
| EAN | 3606480003424 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 1.2 kg |
| Weight (Package) | 1.2 kg |
Designations
BTS Canalis busbar busbar distributor busbar trunking system indoor application low power straight element
Login
No reviews found. Share your insights with others.























