€364.03
% €548.59 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016657 P/N: KNT63ABT4 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KNT63ABT4 KNT Mitteneinspeisekasten, 63A"
Schneider Electric CNT Center Feed Box, 63A
Schneider Electric KNT63ABT4
EAN 3606480003400
Description
Canalis KNT (KNA mit 3 Steuerleitungen), Mitteneinspeisung, 63A, Polarität 3L + N + PE, inklusive Endabdeckungen.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 63A |
|---|---|
| Einspeisungsstelle | Mitte |
| Ausführung | Einzel |
| Polzahl | 5 |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Länge | 535mm |
| Breite | 71mm |
| Höhe | 92mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | KNT63ABT4 |
|---|---|
| EAN | 3606480003400 |
| ETIM | EC000122 |
| ECLASS | eClass_10_ACN415011 |
| Weight | 1.47 kg |
| Weight (Package) | 1.67 kg |
Designations
BTS Busbar Busbar Box Busbar Distributor Canalis Flexible Element Indoor Application Low Power
Login
No reviews found. Share your insights with others.























