€219.52
% €330.82 (33.64% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810016613 P/N: KNA63DL4 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric KNA63DL4 KNA flexibler Schienenkasten, 63A, 0,355m"
Schneider Electric KNA flexible busbar box, 63A, 0.355m
Schneider Electric KNA63DL4
EAN 3606480003202
Description
Canalis KNA-Systems. Es besteht aus einem flexiblen Winkelstück von 355 mm 63 A. Alle Stromschienenverteiler werden mit einer Verbindungseinheit geliefert.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Flexibel | 1 |
| Polzahl | 5 |
| Anzahl der Leiter (ohne Erde) | 4 |
| Bemessungsstrom AC 50 Hz | 63A |
| Bemessungsspannung AC 50 Hz | 230V |
| Länge | 0.355m |
| Farbe | weiß |
| RAL-Nummer | 9001 |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | KNA63DL4 |
|---|---|
| EAN | 3606480003202 |
| ETIM | EC002561 |
| ECLASS | eClass_10_ABS292009 |
| Weight | 1.2 kg |
| Weight (Package) | 1.2 kg |
Designations
BTS Canalis busbar busbar box busbar distributor indoor use small power straight element
Login
No reviews found. Share your insights with others.

























