€146.40
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016129 P/N: ISM20808 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ISM20808 Standfuß Deckensäulen rund"
Schneider Electric Round base ceiling columns
Schneider Electric ISM20808
EAN 3606480030581
Description
Standfuß Deckensäulen rund. Rundfuß für freistehende, bewegliche Deckensäulen, zur Anbringung an der Bodenplatte der Säule mit zwei M6-Schrauben (im Lieferumfang (enthalten). Für ein- und zweiseitige Deckensäulen. Alternativ für Fußadapter der Kabelzuführung Decke. Material: Gusseisen.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Höhe | 29mm |
|---|---|
| Einstellbar | |
| Werkstoff | sonstige |
| Werkstoffgüte | sonstige |
| Halogenfrei | 1 |
| Oberflächenschutz | anodisiert/eloxiert |
| Farbe | sonstige |
| RAL-Nummer | 9007 |
Technical data
| P/N (Part Number) | ISM20808 |
|---|---|
| EAN | 3606480030581 |
| ETIM | EC002454 |
| SCIP | eb5b5e46-4be9-4bcf-aba6-281c4368c15d |
| ECLASS | eClass_10_ACO507011 |
| Weight | 10.8 kg |
| Weight (Package) | 10.8 kg |
Designations
Cable duct Cable routing system Columns Recessed channel devices Trunking duct
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















