€1.22
% €1.79 (31.84% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810016056 P/N: IMT37320 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric IMT37320 Gummidurchführung TET 5-7C Dichtungsbereich M16, Kabel D5-7mm, schwarz, VPE=50"
Schneider Electric Rubber Cable Entry TET 5-7C Sealing Range M16, Cable D5-7mm, black, pack of 50
Schneider Electric IMT37320
EAN 3606480399008
Description
Pakninger av gummi som både låser og tetter IP67. Til anvendelse i ugjengede hull med godstykkelse 0,5-4 mm. Klarer runde kab ler med Ø3-35mm. Produkter med en M i betegnelsen passer i hull tilpasset til metriske dimensjoner.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nenndurchmesser | 7mm |
|---|---|
| Nenngröße PG | 16 |
| Ausführung | geschlossen |
| Mit Zugentlastung | |
| Dichtbereich | 5mm |
| Für Wandstärke | 1mm |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Werkstoff | Gummi |
| Halogenfrei | |
| Farbe | schwarz |
| RAL-Nummer |
Technical data
| P/N (Part Number) | IMT37320 |
|---|---|
| EAN | 3606480399008 |
| ETIM | EC000451 |
| Weight | 0.0036 kg |
| Weight (Package) | 0.0036 kg |
Designations
Cable Entry Socket Cable Gland Cable Insert Socket Closure Plug Insert Cable Gland Insert Pipe Socket Insert Socket Insert sealing Inserting stopper Pipe Socket Plastic nipple Plug-in Socket Pressure Compensation Sleeve Screw-in nipple Sealing nipple Sealing plug Stepped Socket Strain Relief Nipple Tension Relief Plug
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















