€4.53
% €4.59 (1.31% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810016042 P/N: IMT36185 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric IMT36185 Thorsman TET, Kabeleinführung, grau, ISO M50, Durchmesser 26 bis 35"
Schneider Electric Thorsman TET, Cable Entry, Grey, ISO M50, Diameter 26 to 35
Schneider Electric IMT36185
EAN 3606480163845
Description
Thorsman TET Kabeleinführung. ISO M50 für Kabel mit einem Durchmesser von 26 - 35 mm. Bohrungsdurchmesser von 48 mm. Für staub- und wasserdichte Kabeleinführung, IP67. Material EPDM-Gummi, Grau. Mindestbestellmenge 50 Stück.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nenndurchmesser | 35mm |
|---|---|
| Nenngröße PG | |
| Ausführung | geschlossen |
| Mit Zugentlastung | |
| Dichtbereich | 26mm |
| Für Wandstärke | 1mm |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Werkstoff | Gummi |
| Halogenfrei | 1 |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer |
Technical data
| P/N (Part Number) | IMT36185 |
|---|---|
| EAN | 3606480163845 |
| ETIM | EC000451 |
| ECLASS | eClass_10_ADI147007 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
Cable Entry Gland Cable Gland Cable Insert Gland Closure Plug Insert Cable Gland Insert Gland Insert Pipe Gland Insert Plug Insert Seal Pipe Gland Plastic Nipple Plug Gland Pressure Compensation Sleeve Sealing Nipple Sealing Plug Strain Relief Nipple Strain Relief Plug Threaded Nipple Tiered Gland
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















