€23.90
% €35.16 (32.03% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810014819 P/N: GS2AE2 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric GS2AE2 Achsverlängerung f. Lasttrennschalter TeSys GS 50 bis 400A 10x10mm"
Schneider Electric Shaft extension for load disconnect switch TeSys GS 50 to 400A 10x10mm
Schneider Electric GS2AE2
EAN 3389119412032
Description
Accessoire TeSys GS, extension d’arbre pour commande externe, à utiliser avec les interrupteurs-sectionneurs à fusibles IEC/UL 50 A-400 A, 3 pôles et 4 pôles GS2E, GS2F, GS2G, GS2J, GS2K, GS2L, GS2M, GS2N, GS2Q. Longueur de l'arbre 320 mm, section 10x10 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Länge | 320mm |
|---|---|
| Querschnitt-Höhe | 10mm |
| Querschnitt-Breite | 10mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | GS2AE2 |
|---|---|
| EAN | 3389119412032 |
| ETIM | EC000916 |
| ECLASS | eClass_10_AKF011013 |
| Weight | 0.25 kg |
| Weight (Package) | 0.25 kg |
Designations
Fuse Fuse cartridge Fuse element Fuse holder Fuse link
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















