€0.29
% €0.30 (3.33% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014471 P/N: ENN47963 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ENN47963 Mureva FIX, Instacable f Leitungen mit Ø40-63mm m. Murafix-Stecker, grau VPE100"
Schneider Electric Mureva FIX, Instacable for cables with Ø40-63mm incl. Murafix plug, gray PU100
Schneider Electric ENN47963
EAN 3295150479630
Description
Découvrez un large choix de conduits rigides issus de la gamme Mureva Tube de Schneider Electric Conçus en toute fiabilité, ils sont en PVC et non-propagateurs de flamme Ils permettent le maintien absolu des produits en présence de nombreux agents chimiques, acides, alcalins et sels minéraux Afin de perfectionner au mieux cette gamme, et en complément, optez pour des accessoires de fixation et conduits supports adaptés issus de la gamme Mureva Fix Ils facilitent l'installation de vos conduits et câbles Pour tous les conduits de Ø40 à Ø63 mm, cet instacable convient aux environnements intérieurs Ce collier pour tube avec cheville filetée de 8 mm de diamètre s'installe par vissage (une vis) ou à l'aide d'une cheville Murafix Il dispose d'un type de filetage M8 Ce clip de tube se fixe rapidement
Documents & Downloads
Product Attributes
| Geeignet für Rohrdurchmesser | 40mm |
|---|---|
| Geschlossen | 1 |
| Geeignet für Schutzschläuche | 1 |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Werkstoffgüte | Polyamid (PA) |
| Oberflächenschutz | sonstige |
| Anreihbar | |
| Max. Anzahl der Rohre | 1 |
| Befestigungsart | Schraubloch |
| Mit Einlage | |
| Mit Mauerdichtung | |
| Farbe | grau |
| Einsatztemperatur | -°C |
| Halogenfrei | |
| UV-beständig |
Technical data
| P/N (Part Number) | ENN47963 |
|---|---|
| EAN | 3295150479630 |
| ETIM | EC000368 |
| ECLASS | eClass_10_BAB887011 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Aluminum pipe clamp Base clamp Clamp Clamp Clamp for aluminum pipe Clamp for armored conduit Clamp for auxiliary mounting pipe Clamp for plastic pipe Clamp with plug-in dowel fixing Click clamp Click clamp with plug-in dowel fixing Click-Snap clamp Corrugated hose holder Corrugated pipe holder Holder for protective conduit Holder for protective conduits Hose holder Iso base clamp Iso clamp Pipe clamp Pipe clamp with plug-in dowel fixing Pipe clip Pipe spacer clamp Plug-in dowel fixing Poly clamp Quick clamp Quick clamp Screw clamp Screw spacer clamp Snap clamp Snap-on clamp Spacer clamp
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















