€0.33
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014462 P/N: ENN45120 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ENN45120 Mureva FIX, Leitungsschellen für Ø20mm-Leitungen"
Schneider Electric Mureva FIX, Cable Clips for Ø20mm Pipes
Schneider Electric ENN45120
EAN 3295150451209
Description
Avec des conduits rigides et non-propagateurs de flamme, la gamme Mureva Tube de Schneider Electric est étudiée pour une tenue optimale des produits en présence de nombreux agents chimiques, acides, alcalins et sels minéraux Mureva Fix est la gamme complémentaire, permettant la fixation facile de vos conduits Ce clip à tube standard gris est compatible avec les conduits de 20 mm de diamètre Pour plus d'aisance dans vos manipulations, ce clip de tube permet une fixation par cheville Murafix, par vissage ou par rails pour clip à tubes Fabriqué en polyamide 6/6, cet accessoire de fixation est parfait pour les environnements intérieurs Cet accessoire de fixation offre plus de souplesse dans vos mises en place
Documents & Downloads
Product Attributes
| Geeignet für Rohrdurchmesser | 20mm |
|---|---|
| Geschlossen | |
| Geeignet für Schutzschläuche | 1 |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Werkstoffgüte | Polyamid (PA) |
| Oberflächenschutz | sonstige |
| Anreihbar | 1 |
| Max. Anzahl der Rohre | 1 |
| Befestigungsart | Schraubloch |
| Mit Einlage | |
| Mit Mauerdichtung | |
| Farbe | grau |
| Einsatztemperatur | -5°C |
| Halogenfrei | |
| UV-beständig |
Technical data
| P/N (Part Number) | ENN45120 |
|---|---|
| EAN | 3295150451209 |
| ETIM | EC000368 |
| ECLASS | eClass_10_BAB887011 |
| Weight | 0.003 kg |
| Weight (Package) | 0.003 kg |
Designations
Aluminum pipe clamp Armor tube clamp Base clamp Clamp Clamp Clamp for aluminum pipe Clamp for plastic pipe Clamping clip with plug-in dowel fastening Click clamp Click clamp with plug-in dowel fastening Click-Snap clamp Corrugated hose holder Corrugated pipe holder Holders for protective hoses Hose holder Iso-base clamp Iso-clamping clip Mounting aid pipe clamp Pipe clamp Pipe clamp with plug-in dowel fastening Pipe clip Pipe spacer clamp Plug-in dowel fastening Poly clamp Protective tubing holder Quick clamp Quick clamping clip Screw clamp Screw-on spacer clamp Snap clamp Snap-on clamp Spacer clamp
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















