€0.08
% €0.11 (27.27% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014399 P/N: DZ5CEB015D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CEB015D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=14mm,DIN 46228-4,Leiterquerschnitt 1,5mm²,in Streifen zu 50 Stück,Farbe Schwarz"
Schneider Electric Cord end sleeves, standard version, 1.5mm2, black
Schneider Electric DZ5CEB015D
EAN 3389110178418
Description
Linergy kabeluiteinde Enkele geïsoleerde zonder etikethouder. Deze werd toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 1,5 mm². Het heeft een zwarte oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot zonder etikethouder. Verpakking via een dispenserverpakking en hoeveelheid per 10 sets van 50. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Deze kabel voldoet aan de DIN 46228-4-norm. Het is UL-gecertificeerd. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 1.5mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 14mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | schwarz |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 16 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CEB015D |
|---|---|
| EAN | 3389110178418 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
Cord end sleeve Cord end sleeve on tape Cord end sleeve with identification flag End sleeve Insulated cord end sleeve Insulated twin cord end sleeve Magazine-loaded sleeve Short-circuit-proof cord end sleeve Sleeve Twin cord end sleeve
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















