€0.07
% €0.10 (30% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014396 P/N: DZ5CEB005D Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CEB005D Linergy-TR Aderendhülse, isoliert,Länge=14mm,DIN 46228-4,Leiterquerschnitt 0,5mm²,in Streifen zu 50 Stück,in Farbe Weiß"
Schneider Electric Wire end ferrule, medium, 0.5mm2, white
Schneider Electric DZ5CEB005D
EAN 3389110178357
Description
Linergy kabeluiteinde Enkele geïsoleerde zonder etikethouder. Het werd toegepast op een enkele geleider met 0,5 mm² kabeldoorsnede. Het heeft een witte oppervlaktebehandeling. Het is middelgroot zonder etikethouder. Verpakking via een dispenserverpakking en hoeveelheid per 10 sets van 50. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. Deze kabel voldoet aan de DIN 46228-4-norm. Het is UL-gecertificeerd. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 0.5mm² |
| Hülsenlänge | 8mm |
| Gesamtlänge | 14mm |
| Isoliert | 1 |
| Werkstoff der Isolation | Polyamid (PA) |
| Halogenfrei | |
| Farbe | weiß |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 22 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CEB005D |
|---|---|
| EAN | 3389110178357 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0001 kg |
| Weight (Package) | 0.0001 kg |
Designations
End sleeve Insulated twin wire end ferrule Insulated wire end ferrule Magazine-packed sleeve Reel-fed wire end ferrule Short-circuit proof wire end ferrule Sleeve Twin wire end ferrule Wire end ferrule Wire end ferrule with marking flag
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















