€0.12
% €0.17 (29.41% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810014395 P/N: DZ5CE160 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric DZ5CE160 Linergy-TR Aderendhülse, unisoliert,mit Länge=18mm,gemäß DIN 46228-4,für Leiterquerschnitt 16mm²"
Schneider Electric CABLE ENDS
Schneider Electric DZ5CE160
EAN 3389110537062
Description
Linergy kabeluiteinde niet-geïsoleerd zonder etikethouder. Deze werd toegepast op een enkele geleider met een kabelkruissectie van 16 mm². Verpakking door dispenserverpakking en hoeveelheid per 1 set van 100. De omgevingsluchttemperatuur voor werking bedraagt -20 tot 105 °C. De kabel voldoet aan de DIN 46228-1 norm. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Bauform | Standard |
|---|---|
| Nennquerschnitt | 16mm² |
| Hülsenlänge | 18mm |
| Gesamtlänge | 18mm |
| Isoliert | |
| Werkstoff der Isolation | sonstige |
| Halogenfrei | 1 |
| Farbe | sonstige |
| Werkstoff | Kupfer |
| Oberflächenschutz | verzinnt |
| Für kurzschlussfeste Leitungen | |
| Mit Kennzeichnungsfahne | |
| Bandware | |
| AWG-Größe | 6 |
Technical data
| P/N (Part Number) | DZ5CE160 |
|---|---|
| EAN | 3389110537062 |
| ETIM | EC000005 |
| ECLASS | eClass_10_AAB674014 |
| Weight | 0.0006 kg |
| Weight (Package) | 0.0006 kg |
Designations
End sleeve Insulated twin wire end sleeve Insulated wire end sleeve Short-circuit-proof wire end sleeve Sleeve Tape reel sleeve Twin wire end sleeve Wire end sleeve Wire end sleeve on tape Wire end sleeve with flag
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















